Must Reede

Black Friday ehk Must Reede, on äärmiselt populaarne ostupäev, mida tähistatakse novembri lõpus. Black Friday ajal täituvad arvukad e-poed ja kaubamajad ahvatlevate pakkumiste ja allahindlustega.

Musta Reede pakkumised annavad suurepärase võimaluse sooritada edukaid oste märkimisväärselt soodsate hindadega. Tänapäeval ootavad paljud tarbijad juba Musta Reede pakkumisi ja ajastavad kallimate esemete või isegi jõulukingituste ostud kampaania ajaks.

KUIDAS LEIDA PARIMAD MUSTA REEDE PAKKUMISED STOCKMANNIST?

Musta Reede ajal on ka Stockmanni kaubamajad ja e-poed täis suurepäraseid pakkumisi, tänu millele saab osta kvaliteetsete kaubamärkide tooteid tavapärasest soodsama hinnaga.

Musta Reede ajal tasuks aga külma närvi säilitada, sest edukamad ostud nõuavad veidi planeerimist. Kampaaniaks saab valmistuda näiteks riidekappide, kosmeetikatoodete ja kodukaupade ülevaatamisega, et näha, kas Sul on vaja uusi garderoobi põhiriideid või köögitarvikuid.

Must Reede on loomulikult ka suurepärane võimalus aegsasti jõulukingitused ära osta või soetada soodsa allahindlusega unistuste disainitoode või hinnatud  kaubamärgi käekott. Musta Reede ajal pakume rikkalikus valikus hoolikalt valitud tooteid tuntud brändidelt, kaasa arvatud Stockmanni oma brändidelt nagu Casa Stockmann, Villa Stockmann ja NOOM.

Kasulik abivahend Musta Reede ostude planeerimisel on e-poe ostunimekiri: sirvi eelnevalt valikut, lisa huvipakkuvad tooted ostunimekirja, kontrolli kampaania alguses, kas soovitud toode on allahindlusega saadaval ning lisa see otse oma ostukorvi.

Tellides Stockmanni uudiskirja, saadame Musta Reede pakkumiste kohta info otse Sinu e-postile kampaania ajal. Uudiskirjast saad ka esimesena teada meie teistest kampaaniatest, Hulludest Päevadest ja allahindlustest.

Kas oled juba MyStockmanni liige? Liikmena saad kasutada mitmeid suurepäraseid eeliseid ja iga kuu tooteid erihinnaga. 

Liitumine on lihtne ja tasuta – loe lisa ja liitu kohe!

MIS ON MUST REEDE? 

Must Reede on novembris korraldatav allahindluskampaania, mis pärineb Ameerika Ühendriikidest. Seal on Must Reede traditsiooniliselt avanud kaupluste jõuluhooaja ja olnud paljudele kauplustele aasta suurimad müügipäevad, mistõttu kauplused hoiavad oma uksed avatuna tavalisest kauem.

2000. aastatel jõudis Must Reede suure hooga ka Eestisse, et paljude kaupluste ees oli näha pikki looklevaid järjekordi ja e-poed on löönud müügirekordeid. 

MILLAL ON MUST REEDE? 

Must Reede 2023. aastal toimub 24. novembril, kuid täpne kuupäev varieerub igal aastal, kuna kampaania korraldatakse vastavalt Ameerika Ühendriikides tähistatavale tänupühale. Must Reede on alati tänupühale järgneval reedel ning tänupüha ise toimub Ameerika Ühendriikides novembri neljandal neljapäeval.

Praegu jätkavad paljud kauplused Musta Reede kampaaniat terve nädalavahetuse Black Weekend'i nime all või teevad vargsi algust ja meelitavad kliente kogu nädala jooksul Black Week pakkumistega. Eriti e-poodides jätkuvad parimad pakkumised sageli kuni esmaspäevani, millal on küberesmaspäev ehk Cyber Monday.

KUST ON MUST REEDE SAANUD OMA NIME? 

Musta Reede nime päritolu kohta on mitu lugu. Tänupüha järgne reede tähistab traditsiooniliselt Ameerika Ühendriikides kaupluste jõuluhooaja algust, mis tõi kaasa termini "Must Reede". See termin peegeldas muutust raamatupidamises, kus punane tint, mis tähistab kahjumit, asendati mustaga, mis viitab kasumile.

Teine selgitus räägib Philadelphia politseinikest, kes juba 1950.-1960. aastatel kurtsid ostupäeval tekkivate liiklusummikute ja segaduse üle.