Xenia Joost kevadine kudumikollektsioon on kohal!

Peame tunnistama, et meie kliimavöötmes on praktilised kudumid igal aastaajal au sees ja ka suvi võib teinekord üsnagi ettearvamatu olla. Seda enam on meil hea meel tutvustada Xenia Joost kevadsuvist kudumikollektsiooni, mis disainitud eksklusiivselt Stockmannile. Küsisime disaineri enda käest mõned küsimused, et teada saada, mis teda inspireerib.

 

Räägi palun Stockmannile loodud värskest kudumite kollektsioonist.
Kuidas toimus loomeprotsess ja millest inspiratsiooni ammutasid?

Kevadsuvine kudumikollektsioon on disainitud spetsiaalselt Stockmannile. Disainides mõtlesin Eesti naistele ja mis võiks alanud hooajal nende elustiili toetada, arvestades meie heitlikku kliimat. Valminud kollektsioonist leiab värsketes kevadtoonides kootud kott-kleite, millele lisatud kasuaalsed taskud. Peale saab mõnusalt visata mantel-kardigani, mis on ideaalne suvisteks õhtupoolikuteks või kevadise tuule kaitseks.

Kudumkleidid on kahe erineva lõikega, saab valida V-kaelusega kleidi ja varrukateta tõstetud kraega mudeli vahel.

Eriline rõõm oli seda kollektsiooni tehes see, et see on valminud taaskasutusmeetodil ning valmistatud Itaalia lõngast, mille sekka on lisatud peent siidi. Pean enda kui disaineri kohustuseks luues mõelda mitte ainult kliendi vajadustele vaid ka moedisaini kui tööstusharu jätkusuutlikkusele ning püüan anda igapäevases töös sellesse ka oma panuse.

 

Kuidas kudumeid stiliseerida, et igal kandmiskorral mitte samasugune välja näha?

Usun, et kõige olulisem on kandja enda stiil, sest iga uut riideeset tuleb toetada oma isikliku stiili elementidega, näiteks hooaja värvides siidisalliga või suure sooja pašmiinaga. Kindlasti tasub proovida peale visata pikki kardigane või stiliseerida kasuaalsemate trikotaažpintsakutega.

Julgematele soovitan kanda kleite ka tuunikatena pükste peal ja seda mitte ainult kitsate retuusidega vaid need kokku sobitada laiade pükstega. Kudumkleitide kandmine moodsate sportlike tossudega annab kindlasti naisele juurde trenditeadlikkust ja nooruslikkust.

Kes tahab järgida minu enda stiili, siis disainisin omavahel hästi kokku sobiva kolmiku: peenkoes siidiseguga kudumkleidi, puuvillase oversized kardigani ning satiinpinnaga siidisalli Itaaliast. Vastandasin siidi pinda pehme kudumiga, et anda komplektile ruumilisust ning salli värsked värvid annavad kandja näole sära ja värskust.

Kollektsioonis on toonidena kasutatud trendikat teksasinist, tumedat navy sinist, värsket laimirohelist ja kevadist roosat.

Räägime natuke üldiselt kevadest ja lemmikutest:
Kuidas inspireerib sind kevad?

Mind otseselt ei inspireeri aastaajad vaid pigem inimesed: kuidas ja mida nad kannavad erinevatel aastaaegadel, kuidas muutub tänavapilt vastavalt ilma muutustele, mis on need värvid, mida inimesed oma ellu vajavad ja kuidas seda kõike kokku panna nii, et see teeks kellegi päeva paremaks.

Kolm eset, mis ei puudu sinu kevadsuvisest garderoobist?

Kuna olen ise enda disainide kandja, siis sellel kevadel on minu garderoobi põhielemendid: kolmveerandvarrukatega teksasinine kottkleit,  oversized kardigan ning siidisall. Seda kõike kombineerin Nike tossudega.

 

Mis kanalite kaudu hoiad end kursis värske disainiga?

Minu joaks on moedisain dialoog minu kliendiga seega igapäevaselt hoian end kursis ja vaatlen, mida kannavad inimesed tänavatel ja sotsiaalmeedias. Ma arvan, et kandja ise ongi minu põhikanal. Minu jaoks ei saa olla midagi värskemat, kui see, kuidas inimesed tegelikult moodi interpreteerivad oma elus.

Mis sinu ellu tänasel päeval peale moedisaini veel mahub?

Minu ellu mahub väga palju: pere, sport, reisimine, õpingud, lugemine, suhtlemine ja palju muud.

Kuid mood on miski, mis minuga alati kaasas käib. Mood on see mille kaudu ma väljendan muutusi, mis meie ümber toimuvad. Naise garderoob on väga mobiilne ja liikuv. Tänapäeva naise elustiilis peegeldub nii palju, mis toimub meie ühiskonnas ja garderoob, mida ta vajab ja kannab omalt poolt peegeldab seda naist. Minu ellu mahub niivõrd palju ja mood on see, mille kaudu ma seda visualiseerin.

Ja lõpetuseks, kuna emadepäev on kohe ukse ees, siis nimeta üks Eesti ema, kelle sisu ja stiili sa imetled?

Katrina Tang on see sisukas naine ja ema!

 

Xenia kudumikollektsiooni leiad Stockmanni 3. korruselt, et sind kevadsuviseks hooajaks hästi ette valmistada!