Eesti Väiketootjad

Stockmann Delikatess on läbi aastate kodumaist toidukultuuri ja kvaliteetseid tooraineid au sees hoidnud. Meie juurest leiab erinevate Eesti väiketootjate parimaid palu. Lisaks otsime pidevalt uusi partnereid, kelle põnevat toodangut oma klientidele tutvustada.
Seekord tutvume lähemalt kohvikpoega NOP.

NOP – Kadrioru kohalik pärl

Hapendatud valge redis sidruniga ja kurkumiga, hapendatud lillkapsas peedi ja küüslauguga, 250 g, 6,90 € (27,60 €/kg),
traditsiooniline või basiiliku hummus, 250 g, 4,90 € (19,60 €/kg), hapendatud värvilised porgandid estragoni ja
küüslauguga, 250 g, 6,90 € (27,60 €/kg), hapendatud tšilli, 110 g, 4,60 € (41,82 €/kg), NOP

NOP kohvik-pood sündis Kadriorus enam kui 100 aasta vanuses suure tagahooviga puumajas tänu kirele puhta ja põneva toidu vastu ning tähistab peagi juba 15. sünnipäeva. „Tahtsime luua kohta, mis inspireerib huvitava toiduvalikuga nii kohviku menüüs kui poes. Proovime teistest sammuke ees olla,” ütleb kohvik-poe juhataja Margit Aasmäe. NOPi loojatele oli vastumeelne toiduainetööstuse e-ainete lembus. „ Meie jaoks on säilivusajast tähtsam puhta maitsega lapsepõlvest tuttav hea toit,” rõhutab Aasmäe. Näiteks ilmusid NOPi menüüsse gluteenivabad küpsetised juba enne, kui gluteeni kahjulikkusest laiemalt rääkima hakati. NOPi ajaarvamine käib hooaegade järgi, seega sõltub sealne menüü taludest hetkel saadavast toorainest. Eesmärk on alati pakkuda võimalikult värsket, mahedat ja põnevat toidukraami. Kohviku poepoolele valmistavad tooteid nende endi pagarid-kondiitrid, kelle küpsetiste järele tullakse tihti linna teisest otsast. Enamik tooteid on vegan, gluteeni- või laktoosivabad ja ilma rafineeritud suhkruta. Puhtast koostisest olulisem on aga toodete hea maitse.

Stockmann Delikatessi valikust leiab NOPi brownie’sid, granolasid ja hitt-keekse, mille koostisosad hooaegade järgi vahelduvad. Juba praegu saab esimest rabarberit maitsta menukas rabarberi-matcha keeksis. Lisaks leiab lettidelt ka erinevaid hapendatud juurikaid, kimchisid ja hummuseid.

Matcha-rabarberikeeks, 600 g, 8,60 € (14,33 €/kg), vaarika-mandli või
soolakaramelli brownie, 300 g, 7,10 € (23,67 €/kg), kookoseküpsised või kahe šokolaadi küpsised, 190 g, 7,10 € (37,37 €/kg), NOP

NOPi tooted leiab Stockmann Delikatessist.