Kihiline meestemood: Pitti Uomo

Moemaailma säravamaid härrasmehi sai jaanuari teisel nädalal näha Firenzes toimunud Pitti Uomo messil, mis toimub kaks korda aastas ja koondab enda alla terve armee moebrände, kes oma uusimaid kollektsioone demonstreerivad.
Inspireeritud saime ka meie.

 

 

Kiire areng meestemoes on tinginud terve generatsiooni mehepoegi, kes oma välimusele suurt tähelepanu pööravad. Pööre moeareenil hakkas toimuma 2000ndate aastate lõpuosas, mil sotsiaalmeediasse ilmus hashtag #menswear, mis liitis kokku meestemoe parimad palad ja muutis seega inspiratsiooni kogumise oluliselt lihtsamaks. Üha enam vaatasid piltidelt vastu rätsepaülikonnad, mis vürtsitatud värvikate detailidega ja sobitatud sportlike jalanõude või kvaliteetsete nahkkingadega.

Peagi hakkas kõikjale tekkima spetsiaalseid meestele suunatud butiike ja 2012. aastaks oli huvi nii suur, et London Fashion Week lansseeris eraldi meestele mõeldud moenädala.

 

   

 

Suurt tähelepanu pälvinud dändilik Pitti Uomo stiil esindab klassikalise ülikonna uut tulemist, mida täiendavad edevad tossud ja mustrilised sokid. Nii nagu on erinevaid inimesi, varieeruvad ka stiilid ja julgemad lisasid tänavusel messil sekka militaarrohelist, mustreid ja aplikatsioone. Oluliseks märksõnaks selle stiili austajate puhul on aga kvaliteetsed materjalid ja käsitöö, mille arvelt allahindlust ei tehta.

 

Härrasmehe must-have

Kvaliteetne pintsak
Kvaliteetne pintsak on absoluutselt hädavajalik ja seda ei pea sugugi kandma samast materjalist pükstega. Mood soosib hetkel sirgelõikelisi- või chino pükse.
Tossud
Mugav tossupaar on positiivselt mässumeelne ja sobib ülikonnaga kui valatult.
Nahast kingad
Korralikud nahast kingad või saapad teenivad omanikku truult ja ei näita naljalt väsimusmärke.
Kandekott
Suur kott on stiilne aksessuaar argipäevaks ja praktiline abimees nädalavahetuse getaway’l.
Eriline sokipaar
Pitti Uomo meeste pükste vahelt välguvad erksad sokid, mille värv sobitub kas lipsu, salli või muu aksessuaariga.
Stiilne peakate
Dändiliku stiili austajate lemmiku fedora kõrval on soni samuti ääretult populaarne ja toob kogu riietusele härrasmehelikku hõngu.

 

 

Millise uuenduse sina enda garderoobis sel kevadel läbi viid?