Näovee mitu palet. Intervjuu LUMI asutajaga

Märts toob kevadootuse ning talvest väsinud nahale on suurepärane lisaturguse pakkuja näovesi. Küsime kodumaise looduskosmeetikabrändi LUMI kaasasutajalt Helen Hirvelt, kuidas ja milleks näovett kasutada.

 

Millest näoveed koosnevad ja miks need nahale kasulikud on?

Foto Riina Varol

Võiks öelda, et näovee maailmas on nö kaks generatsiooni olnud. Esimese generatsiooni näoveed ongi peamiselt mineraalvee põhised, mõelge kasvõi Eviani sprei. Nende mõju on pigem naha värskendamine või siis kasutamine jumestusabina.
Uuema generatsiooni näoveed on aga juba konkreetsema funktsiooniga sisaldades niisutavaid, toitvaid või rahustavaid koostisosi. Tegemist on väga multifunktsionaalsete toodetega, mis pakuvad tervistavat funktsiooni puhastusel, mõnusat värskuselamust ja abimeest jumestusel. Tulemuseks on tasakaalustatud nahk ja särav jube.
Lisaks on ka hulk probleemipõhiseid näovee tooteid, näiteks LUMI Tundra sarjas on põletikuvastase loodusliku salitsüülhappega näovesi, kui probleemiks on ummistused ja aegajalt esinevad vistrikud.

 

Miks on näovesi oluline puhastusrutiini osana?

Pärast sügavatoimelisemaid puhastustooteid on mõistlik nägu üle käia näoiveega, et eemaldada puhastustoote jäägid ja neutraliseerida naha pH. Vesi ei sobi selleks, kuna on olemuselt kuivatav ja ei neutraliseeri pH-d. Eriti oluline on see just bioaktiivaineid täis puhastustoodete puhul, mis näiteks kergelt koorivad, niisutavad või muud funktsiooni omavad.
Puhastustoote täielik eemaldamine on vajalik mitmel põhjusel. Esiteks pääseb niisutuskreem või seerum kudedele paremini ligi ja täidab enam oma funktsiooni. Eriti oluline on see küpsema naha puhul, kui puhastusrutiinile järgneb seerum. Teine põhjus on see, et tahame vältida üllatuslikke koostoimeid, eriti siis kui nahk on tundlik või kasutate erinevate brändide tooteid. Ühe brändi puhul on koostoimed üldiselt läbi testitud ja infojuhised ka sarjaga kaasas. Kvaliiteetsed puhastustooted jai niisutustooted-seerumid on aktiivaineid täis, mistõttu on mõistlik nende kahe etapi vahele jätta neturaliseeriv näovee etapp.

Kuidas näovett puhastusel kasutada?

Kasutamine on individuaalne ja oleneb tootest, aga kui soovid olla kindel, et eemaldad nahalt kõik puhastustoote jäägid, siis pigem vatipadja või näoräti abil. Toniseeriva ja pH-d neutraliseeriva tulemuse saab kätte ka toodet pihustades.

 

Milline abi on näoveest jumestusel?

Suurepärane jumestustulemus algab õigest nahahooldusest, ütlevad enamik jumestuskunstnikke. Jumestusel on näovesi sisuliselt üks olulisemaid salarelvasid, sellest algab veatu meigipõhi. Kui soovid, et nahk oleks särav nagu puhkuselt tulles, siis sellise jume saavutamiseks soovitavad tippmeikarid lisada iga näole kantava jumestuskihi alla näovett.
Kasutada saab näovett ka jumestusshvammi kui pintslite niisutamiseks, et anda sügavam ja elavam toon meigile. Sel juhul tuleb näovesi kanda otse abivahendile. Ning kolmas kasutusvõimalus on päeva jooksul meigi kinnitamiseks ja jume värskendamiseks. Sel juhul soovitame pihustada toode õhku ja sealt läbi kõndida.

Kas pidev näovee pihustamine võib kahjulikult ka mõjuda?

Oleneb koostisest, sest värskustunnet annavad nad kõik. Tavalist mineraalvett pidevalt vurtsutada ei soovita, sest aurustumisel kuivatab see nahka. Samas mõned tooted ongi kergelt niisutavad. Näiteks LUMI Superbloom näovees on sees hüaluroonhape, mis nahal niiskust seob ja mõnusa värkse ja niisutatud tunde jätab. Seega soovitame uurida tootelt või küsida tootjalt.

 

LUMI Värskendav kase näovesi, 100 ml 


Kask on rahvatarkuses tuntud kui tõeline turgutaja. Selle värske lõhn viib sind mõtetes jalutuskäigule varahommikusse kasesallu. Sobib igale nahatüübile, eriti soositud tundliku naha poolt. Nahk jääb klaar ja särav, ning ei kisu.
Näovesi sisaldab eestimaiselt puhaste kasepungade aurdestillatsiooni. Kasuta seda puhastava toonikuna näopuhastusrutiini lõpus, et nahka tasakaalustada. Või pihusta stressirohkel tööpäeval või kuumal suvisel pärastlõunal otse näole. LUMI näovetest sobib enim just veatu ja särava meigitulemuse saavutamiseks.

LUMI Superbloom anti-age näovesi, 100 ml


See on uudne funktsionaalne näovesi, mis iga kasutuskorral pakub lisaniisutust ja kaitset, mida on tunda ka pisut tummisemast tekstuurist. Nahk saab energialaengu, jää särav ja prink.
Noorendav ja toniseeriv Superbloom näovesi põhineb apelsinimündil, mis mõjub värskendavalt nii sinu nahale kui ka meeltele. Looduslikud, sobiva pH-tasemega happed aitavad taastada naha kaitsemehhanisme. Nahka toitvate hüaluroonhapete ja niatsinamiidi bioaktiivne segu pakub täiendavat niisutust ning silub peeneid kortse.
Kasutada nii puhastusrutiini lõpetuseks kui lisaniisutuse pakkumiseks. Võib kasutada ka hommikul niisutuskreemi asemel.

LUMI Tundra raudrohu näovesi salitsüülhappega, 100 ml


Mõeldud nahale, millel on probleeme ummistuste, põletike ja aknega. Iga kasutuskord rahustab nahka ja mõjub põletikuvastaselt. Sisaldab eestimaiselt puhaste raudrohu õisikute aurdestillatsiooni ning hõbepaju koorest ekstraheeritud looduslikku salitsüülhapet.

Raudrohi on tuntud kui asendamatu ravimtaim, mida kasutatakse rahvatarkuses nii põletikuvastase kui rahustava toime tõttu. Salitsüülhappel on ummistusi ennetav ja põletikku alandav toime.

Kasutada nii puhastusel kui päeva jooksul. Nahk jääb puhas, tasakaalus ja matt. Lisaks suurepärasele funktsioonile, pakub see loodustoode ka mõnusat suveelamus. Lõhn toob meelde juulikuised päikesest küllastunud aromaatsed niidud.