Miks proovida orgaanilist kosmeetikat?

Omandame kõik läbi oma naha eluks vajalikke toitaineid, vitamiine ja mineraale. Seetõttu on ka väga oluline jälgida, mis koostisega on tooted, mida oma naha niisutamiseks ja toitmiseks kasutame.

Orgaanilist kosmeetikat soovitatakse eriti allergikutele ja väga tundliku nahaga inimestele, kellel võib esineda ka erinevaid nahaprobleeme nagu akne või ekseem.

Tänu puhastele loodusest pärit koostisosadele soovitatakse orgaanilisi kosmeetikatooteid julgemalt ka rasedatele ja väikelastele.

 

Looduslik või orgaaniline?

Looduskosmeetika mõiste pole õiguslikult reguleeritud ega kaitstud. See tähendab, et looduskosmeetikaks võib nimetada ka toodet, milles on ainult 1% looduslikku päritolu aineid. Seetõttu on oluline jälgida toote koostisosasid isegi kui on kasutatud toote kirjeldamisel sõnu nagu organic ja natural, sest pahatihti võivad need tooted sisaldada lisaks ka keemilisi ja sünteetilisi koostisosasid. Pea meeles, et koostisosad kuvatakse koguse järjekorras ehk kõrgema protsendiga ained on esmalt loetletud.

 

Dr. Hauschka roosi päevakreem 30 ml 24.50

Joik niisutav päevakreem 50 ml 12.50

Laboratoires Filorga silmaümbruskreem 44.-

Dr. Hauschka silmameigieemaldaja 75 ml 19.50

Madara vananemisvastane öökreem kasemahlaga 50 ml 46.50

D’DIFFERENCE punetusvastane öökreem 50 ml 61.-

 

Orgaaniline ehk mahekosmeetika on rangelt reguleeritud ja kontrollitud. Orgaaniline tähendab, et koostisosad on mahepõllumajanduslikult kasvatatud (GMO- ja pestitsiidide vaba) ning seal eristatakse taimseid ja taimedest tuletatud koostisosi. Üldjuhul ei kasutata sünteetilisi säilitus-, värv- ega lõhnaaineid. Enamasti on need saadud köögiviljadest, puuviljadest ja taimedest.

 

Dermalogica kooriv puuder 75 ml 78.90

Origins kreemjas vannivaht ingveriga 500 ml 34

Origins puhastav ja niisutav näomask meega 75 ml 31.-

Holika Holika rahustavad silmamaskid aaloega 29.90.-

Avene allikavesi tundlikule nahale 150 ml 11.50

D ́Difference nahka uuendav näoseerum hüaluroonhapetega 15 ml 47.90

 

Selleks, et kosmeetikatoodet saaks kutsuda ja ka sertifitseerida orgaaniliseks kosmeetikaks, peab see sisaldama vähemalt 95 % ulatuses orgaanilisi koostisosasid (mõne sertifikaadi järgi ka vähem). Ülejäänud % on näiteks mineraalid nagu titaandioksiid, mida kasutatakse loodusliku päikesekaitsefaktorina. Pane ka tähele, et mõned koostisained ei saa olla orgaanilised, nagu näiteks vesi, sool või savi.

 

Tahe šampoon paksudele ja kuivadele juustele 300 ml  14.50

Leonor Greyl toitev šampoon pikkadele ja kuivadele juustele 34.50

Natura Siberica tugevdav juuksemask 200 ml 13.-

Leonor Greyl juuksekasvu soodustav peanaha õli 40 ml 40.-

Lily Lolo aluspuuder 18.50

Lily Lolo huulepulk 13.50

 

Orgaanilised kosmeetikatooted on ka nn julmusevabad ehk neid tooteid ei testita loomade peal. Samuti peab pakend olema keskkonnasõbralik ja taaskasutatav.

Tuleb ka meeles pidada seda, et sertifikaadi saamine on aeganõudev, vaevarikas ning kulukas. Seetõttu võivad väikesed kaubamärgid olla küll ametlikult sertifitseerimata, kuid tegelikult täiesti looduslikud või orgaanilised. Alati tasub uurida pakendil olevat koostisainete nimekirja!