Meeste näohoolduse ABC

Jagame lihtsaid nõuandeid meestele, kuidas hoolitseda oma naha eest igapäevaselt, et vältida naha enneaegset vananemist ning hoida see värske ja tervena. Kasuta nahahoolduses kindlasti vaid kvaliteetseid, naturaalseid tooteid ning järgi nahahoolduse etappe regulaarselt, nii hommikuti kui õhtuti, et saavutada parim tulemus.

 

 

Näonahahooldus

 

1. Puhasta

Näonahahooldust tuleks alustada naha puhastamisest. Pese nägu sooja veega kraanikausis või võta kuum dušš, et avada poorid ja lubada neist mustus välja.

Kanna peopesale väike kogus näopuhastusvahendit, ära kindlasti kasuta tavalist seepi, seep võib sisaldada näonahale kahjulikke kemikaale ning kuivatada seda. Seejärel kanna näopuhastusvahend niiskele nahale, masseeri see õrnade, ringjate liigutustega vahule ja loputa külma veega. Külm vesi sulgeb poorid, mis takistab mustusel ja rasul neisse uuesti koguneda.

Kuivata nägu pehme rätikuga õrnalt tupsutades, ära hõõru, kuna see venitab nahka ning võib tekitada kortse. Soovitatavalt ära pese nägu rohkem kui 2 korda päevas, üleliigne pesemine võib muuta naha liiga kuivaks.

Kasuta naha puhastamisek näiteks V76 Daily Balance Exfoliating Facial Cleanser (21,90€) näopuhastusvahendit meestele. See toode puhastab ja eemaldab rasu, mustuse ning surnud naharakud ja värskendab ning taastab näonahka. Samuti valmistab toode näonaha ette ka nahalähedasemaks habemeajamiseks.

 

2. Raseeri

 

Peale naha puhastamist on nahk ideaalselt ettevalmistatud habemeajamiseks, nahk, habe ja vuntsikarvad on pehmemad ning raseerimine on leebem. Meeles tuleks pidada, et habet tuleks ajada kindlasti karvakasvu suunas, et vältida karvade sissekasvamist. Nahalähedase raseerimistulemuse aitab saavutada ka korrapäraselt hooldatud raseerija.

Kasuta habemeajamiseks näiteks V76 Smooth Shave Cream (17,90€) habemeajamiskreemi, mis sisaldab nahka niisutavat ja hooldavat kookosõli või V76 Clean Shave Hydrating Gel Cream (17,90€) geelist kreemiks muutuva koostisega habemeajamiskreemi.

3. Niisuta

 

Peale raseerimist ära unusta ka niisutada nahka. See aitab ennetada naha vananemist ja kortsude teket, lisaks reguleerida rasueritust ning hoida näo nooruslikuna. Niisuta nahka regulaarselt ja nii tihti kui vaja, eriti kui esineb kuivust ja ärritusi.

Kasuta naha niisutamiseks näiteks V76 Daily Balanace Facial Moisturizer (21,90€) näonaha niisutajat. See igapäevaseks kasutamiseks sobiv kreem niisutab ja rahustab näonahka, et anda nahale värske ja nooruslik väljanägemine. Pikaaegsel kasutamisel vähendab rasu ning nahk on siledam ja toniseeritud.

4. Hoolda

 

Habeme- ja vuntsikandja ei tohiks ära unustada ka nende hooldust. Selleks, et habe kasvaks tihke ja ilus tuleks seda hooldada ja niisutada. Lisaks, ka habemesse võib tekkida kõõm. Selleks, et seda ära hoida tuleks tähelepanu pöörata ka habeme alla jäävale nahale ning ka seda niisutada.

Kasuta habeme ja vuntside eest hoolitsemiseks näiteks V76 Beard Oil (21,90€) habemeõli, mis niisutab, vähendab sügelust ja muudab habeme ning vuntsid pehmeks ja hoolitsetuks.

Kehahooldus

 

Nii nagu näohooldus tuleks ka kehahooldust alustada kuuma dušiga selleks, et avada poorid ja puhastada need mustusest. Kas kasutada kehahoolduses seepi või dušigeeli oleneb eelistusest ning nahatüübist. Kuivema nahatüübi puhul tuleks kindlasti kasutada dušigeeli, kuna need sisaldavad üldjuhul rohkem niisutavaid koostisaineid. Kehahooldust võib jätkata vajaduse korral niisutava kreemiga.

Kasuta kehahoolduseks näiteks V76 Detox Bar Soap (12,90€) puhastava savi ja niisutava kaera ekstraktiga seepi või V76 Energy Body Wash (14,90€) niisutavat dušigeeli. Trenni või reisikotti sobib ideaalselt V76 4-in-1 Cleansing Foam (20,90€) neli-ühes šampoon, dušigeel, näopuhastusvahend ja habemeajamiskreem. See geelist vahuks muutuv multifunktsionaalne toode puhastab ja taastab naha loomuliku niiskustasakaalu.