Pühade lemmikkokteilid

Kokteilipeo korraldamine on vaid üks toredatest üritustest, mida neil pühadel ja aastavahetusel ette võtta. Jõulupidu, Eesti Vabariigi aastapäev, uusaasta…Tähistamiseks on põhjust piisavalt!

 

Eestis lokkab parasjagu tõeline käsitöödrinkide buum. Soovitakse proovida uusi ja põnevaid maitseid, mida varem kaubandusvõrgus saadaval pole olnud ja populaarseimad kokteilid on valmistatud just kodustest toorainetest.

Küsisime The Helsinki Distilling Company kogenud baaridaamilt Noora Nyrhilältält kahe kõige trendikama kokteili retsepti. Samuti on meil olemas ka ideaalne valem alkoholivaba kokteili ehk mocktail’i jaoks, mida saavad nautida kõik!

 

 

POHLAMETS
mocktail

Koostisosad:
6 cl pohlamahla
2 spl männiokkasiirupit
Soodat

Kaunistuseks:
Kaneelikoored

Valmistamine:
Vala mahl ja siirup kõrgemasse klaasi . Lisa klaasi purustatud jääd ja sega korralikult. Lisage sooda ning segage kergelt uuesti. Kaunistage kaneelikoortega oma soovi järgi.

NB! Kui soovid alkohoolset versiooni kokteilist, siis vähenda siirupi kogust ühele supilusikale ja lisa 4 cl pohlalikööri.

 

 

ASTELPAJURAND

Koostisosad:
2 cl marjalikööri
10 cl alkoholivaba vahuveini või naturaalset kihisevat mahlajooki

Kaunistuseks:
Astelpajumarjad (hästi sobivad külmutatud marjad)

Valmistamine:
Enne kokteili tegemise alustamist jahuta joogid külmikus.
Vala klaasi külma marjalikööri ja sinna juurde alkoholivaba vahuveini. Sega kergelt lusikaga. Lisa joogi sisse ka astelpajumarjad..
..ja aasta mõnusaim kokteil ongi valmis!

 

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.