8 ikoonilist parfüümi, mida iga parfüümifänn peaks omama

Need kaheksa lõhnaõli on pidanud vastu ajale, jäädes armastatuks nii meeste kui naiste seas. Nüüd on ka parim aeg uue parfüümi ostuks, sest 1.-14.02 on kõik parfüümid püsikliendile 20% soodsamad.

 

1. Chanel “No 5″
Coco Chanel oli revolutsiooniline figuur moetööstuses ja lõi selle lõhna uuele modernsele naisele, keda ta ise esindas. 1921 aastast alates on see olnud kõige müüdavaim lõhn ning paljude kuulsate naist lemmik. Kui Marilyn Monroe käest küsiti, mida ta voodis kannab, vastas ta: “Chanel No 5, muidugi.”

Parfüüm Chanel “No 5” 35 ml 73.50

 

2. Guerlain “Shalimar”
Esimene idamaine lõhn, mis pärineb aastast 1925. See ikooniline aroom sai inspiratsiooni India keiser Shah Jahani ja Pärsia printsess Mumtaz Mahali armastusloost neli sajandit tagasi. Shalimar on soe ja sensuaalne parfüüm, mis algab bergamotist, kuid muutub üle jasmiiniks ja roosiks, lõppedes rikkaliku vanilje ja tonka oaga.

Parfüüm Guerlain “Shalimar” 30 ml 83.90

 

3. Yves Saint Laurent “Opium”
Algne ja ikooniline Opium loodi 1977. aastal Sellest ajast saadik on seda pidevalt uuendatud, kuid klassika jääb klassikaks. Selles vürtsikas ja idamaises lõhnas tunned nii mandariini, bergamoti, jasmiini kui ka merevaiku. See vastuoluline nimi tekitas palju meediakaja ning disainerit süüdistati narkootikumi kasutamises, mistõttu mõnes riigis keelati selle müümine ära. Vaatamata sellele sai sellest üks müüdavamaid lõhnu ning see pole siiani enda populaarsust kaotanud.

Parfüüm Yves Saint Laurent “Opium” 30 ml 76.50

 

4. Dior “Miss Dior”
Christian Dior lõi oma esimese ja kõige tuntuma parfüümi, Miss Diori, aastal 1947. See on naiselikult romantiline parfüüm, milles harmoneeruvad omavahel värsked tsitruselised ja jasmiini lõhn. Pole ime, et see glamuurselt šikk ja ajatu lõhn on saavutanud ikooni staatuse.

Parfüüm Christian Dior “Miss Dior” 30 ml 74.-

 

5. Prada “La Femme”
Prada sõnul on see lõhnaõli mõeldud viima selle kandja imelisele ning aistinguteküllasele rännakule läbi erinevate paikade, mälestuste ja aja. Selle sensuaalses lillelõhnalises parfüümis tunned frangipani õite aroomiat, mis on põimunud ylang-ylangiga ühte. Unustamata mesilasvaha, vanilli ja tuberoosi embust. Lõhn anti välja aastal 2003 ning on siiani üks Prada ikoonilisem parfüüm.

 

Parfüüm Prada “La Femme” 35 ml 75.90

 

6. Calvin Klein “CK One”
Calvin Kleini esimene unisex aroom võttis 1994. aastal tormiga kogu maailma üle. Sooneutraalne “CK One” lõhnaõli loodi, et tähistada mitmekesisust ja olla väljaspool stereotüüpe. See puhas ja kaasaegne lõhn on ajatu, sest see on ikka veel nii naiste kui ka meeste lemmik. On teada, et see lõhnab erinevate inimeste pealt erinevalt. See sisaldab bergamoti, kardemoni, värsket ananassi, papaiat, jasmiini, roosi, muskaatpähklit ja muskust.

 


Parfüüm Calvin Klein “CK One” 50 ml 39.90

 

7. Acqua di Parma “Colonia”
Peen ja värske Acqua di Parma parfüüm Colonia võib küll pärineda aastast 1916, kuid mõjub kui ajatu klassika. See lõhn on inspireeritud Itaalia päikesest, Vahemerest ja tsitrusviljadest. Parimat päevast lõhna on raskem leida!


Parfüüm Acqua di Parma “Colonia” 100 ml 133.-

 

 

8. Giorgio Armani “Acqua Di Gio”
See kerge, kuid sensuaalne parfüüm on olnud bestseller juba aastast 1996. Inspireeritud imekaunist Pantelleria saarest, kus Giorgio Armani oma puhkuse veetis. Tänu oma värskusele ja mitmekülgsusele on see üks parimaid meeste lõhnasid. Selle teravad tsitruse noodid on pehmendatud puidu, muskuse ja roosiga.


Parfüüm Giorgio Armani “Acqua Di Gio” 50 ml 89.-